AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Klasy starsze mogły wysłuchać prezentacji najważniejszych faktów, które złożyły się najpierw na utratę przez Polskę wolności, poprzez krótki przegląd różnych zrywów narodowowyzwoleńczych, aż do okoliczności, dzięki którym udało się odzyskać niepodległość w 1918 roku. Przywoływane wydarzenia historyczne były ilustrowane trafnymi obrazami lub zdjęciami. Komentarz historyczny wygłaszały uczennice z klasy 7a. Nie zabrakło też wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z omawianego okresu dziejów. Na zakończenie akademii szkolny zespół wokalny zaprezentował wymowny utwór pt. „Modlitwa o pokój”.