AKADEMIA PRZYGOTOWANA PRZEZ KLASĘ 5C Z OKAZJI MAJOWYCH ŚWIĄT

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzili narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Z tej okazji uczniowie klasy 5c zaprosili nas na wirtualną wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie z obrazów przemówiły do zgromadzonej publiczności postaci historyczne związane z  przyjęciem pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.  Bardzo dziękujemy pani Danucie Kaliszan, dawnej nauczycielce języka polskiego pracującej w naszej szkole, za udostępnienie scenariusza i pięknych kostiumów, których jest autorką.
Podczas akademii zostały również przypomniane inne ważne majowe daty. 1 maja Święto Pracy wprowadzone w 1950 dla upamiętnienia wydarzeń z 1886 w Chicago, które doprowadziły do wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy,
2 maja Święto Flagi – najmłodsze święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku oraz 9 maja – Dzień Europy – święto upamiętniające przedstawienie w 1950 roku tzw. Planu Schumana, który stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej.