AKADEMIA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

W poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku, przypadała 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją przyniósł internowanie ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło życie.

Przygotowując się do tego wydarzenia, klasy starsze uczestniczyły w projekcie: „Gdy gaśnie pamięć ludzka, mówią kamienie”. Najwięcej działań w tym zakresie podjęła klasa 7a, której uczniowie podczas akademii, 13 grudnia, przypomnieli polskie protesty społeczno-polityczne i wydarzenia poprzedzające wprowadzenie stanu wojennego. Odegrali m.in. scenkę o ks. Jerzym Popiełuszce, patronie NSZZ „Solidarność”.

Nad akademią czuwały panie: Anna Kowalik, Małgorzata Kopeć, Bożena Zajączkowska i Elżbieta Borkowska.