AKCJA „STOP AGRESJI” W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Nasze przedszkolaki włączyły się w szkolną akcję „STOP AGRESJI” i zaświeciły na pomarańczowo 16 listopada wspólnie z uczniami i nauczycielami naszej placówki. Tego dnia w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, w ramach których dzieci dowiedziały się, czym jest agresja, jakie skutki ze sobą niesie i jak sobie z nią radzić.  Akcja miała na celu poszerzyć świadomość dzieci na temat zachowań agresywnych i sposobów radzenia sobie zarówno z osobą agresywną, jak i własnymi problemami związanymi z agresją. Dzieci dowiedziały się, jak zapobiegać agresji i gdzie szukać pomocy, gdy ta agresja towarzyszy nam w codziennym życiu, czy to w szkole, przedszkolu czy w domu. W celu podsumowania tego dnia Krasnale i Stokrotki wykonały wspólnie plakat, poprzez który wszyscy jednym głosem mówimy STOP AGRESJI i podpisujemy się pod tym naszymi rączkami odbitymi w pomarańczowej farbie.