AKCJA „SZKOŁA DO HYMNU” ORAZ AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Głównym elementem naszego świętowania było wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego Hymnu Państwowego – akcja „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o 11.11. rozbrzmiały słowa i melodia „Mazurka Dąbrowskiego”. Każdy z dumą i wielkim zaangażowaniem uczestniczył w tym przedsięwzięciu. Montaż słowno- muzyczny przygotowały klasa 3c i 3d.