ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Krasnale i Stokrotki 

Dnia 30 listopada Krasnale i Stokrotki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Panie zamieniły się w dobre czarownice, które dzięki magicznym rekwizytom mogły wywróżyć dzieciom bliższą i dalszą przyszłość. Dzieci poznały m.in. imiona swoich przyszłych sympatii, dowiedziały się, co je czeka w przyszłości, a także poznały swoje przyszłe zawody. Wśród andrzejkowych wróżb nie zabrakło: ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy magicznych kubeczków, kolorów lub kostek, lania wosku itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Pszczółki i Biedronki 

Pszczółki i Biedronki świętowały wspólnie andrzejki, czyli dzień, w którym każdy, czy to mały czy duży, uwielbia powróżyć sobie za pomocą wielu ciekawych zabaw. Dzieci tradycyjnie lały wosk przez dziurkę od klucza, aby poznać, jaki zawód czeka ich w przyszłości. Każdy również ustawił swojego bucika w kolejce, aby przekroczyć próg drzwi i zobaczyć, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Maluchy i starszaki przebijały także serca z imionami chłopców i dziewczynek oraz bawiły się w wesoły taniec z miotłą. Na koniec wszyscy wspólnie próbowaliśmy zatańczyć taniec „Chocolate”, który sprawił dzieciom wiele radości, jak i cały dzień pełen atrakcji