BALE KARNAWAŁOWE W GNIEŹDZIE

Jaskółki 

Bal karnawałowy w grupie Jaskółki, jak i w całym przedszkolu, przebiegł pod tytułem Candy Party – taka też dekoracja przywitała wszystkich Gości – księżniczki, roboty, policjantów, strażaków, baletnice i inne postaci, w które wcieliły się dzieci tego dnia. Wśród atrakcji największą radością była gra w „gorące krzesła”. Dzieci chętnie uczestniczyły także w grach drużynowych i konkurowały między sobą. Każdy uczestnik otrzymał odznakę Króla/Królowej Balu.

Kukułki

Bal karnawałowy w Kukułkach rozpoczął się od wspólnych zabaw tanecznych: tańce z balonami, zabawa w „gorące pufy” i tańce do ulubionych piosenek. Następnie odbył się „lizakowy tor przeszkód” i owocowo-babeczkowa przekąska. Na koniec wspólnie zrobiliśmy popcorn…, po którym nic nie zostało:)

Sikorki

3 lutego od samego rana w grupie Sikorek było barwnie, słodko i tanecznie. Dzieci i panie poprzebierane w różnokolorowe stroje wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki. Sale zamieniły się w słodkie fantazyjne krainy. Bal karnawałowy rozpoczęliśmy od prezentacji strojów oraz eksperymentu „tęczy Skittels”, która wyczarowała u wszystkich dzieci dobry nastrój. Podczas balu nie zabrakło też wspólnych zabaw, jak gorące krzesełka. Zabawę urozmaicił słodki poczęstunek oraz zajęcia, podczas których przedszkolaki zrobiły z balonów pyszne kolorowe lody z posypką. Na koniec każda Sikorka zabrała do domu słodką niespodziankę oraz popcorn, który zrobiliśmy wspólnie w sali. Fotorelacja wykonana przez jedną z naszych mam pokazuje, że zabawa się bardzo udała.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji balu 🥰

Skowronki 

Fantastyczne przebrania, pyszny poczęstunek i co najważniejsze, mnóstwo dobrej zabawy. Na ten dzień dzieci z grupy „Skowronki” czekały od dawna – bal przebierańców!

Dzieci przybyły do przedszkola w niezwykle kolorowych i bajkowych strojach, a nasza sala zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Skowronki przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali można było spotkać policjantów, ninja, superbohaterów np. Spider-Mana czy Batmana, księżniczki, wróżki, syrenki, kotki, biedronki i wiele innych przebierańców. 

Wszyscy chętnie się bawili przy znanych piosenkach i ochoczo uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach. Po cudownej zabawie pozostały nam niezapomniane przeżycia, miłe wspomnienia i zdjęcia. 

Sowy

Bal Karnawałowy to piękna tradycja w przedszkolu. Dzieci wyczekują go tygodniami. Jest atrakcją, którą przedszkolaki bardzo lubią, dlatego 3 lutego w grupie Sów odbyło się to wielkie wydarzenie. W tym dniu w sali zrobiło się bardzo kolorowo. Dzieci przebrane były za bohaterów swoich ulubionych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki czy policjantów. Zabawom i tańcom nie było końca. Dzieci na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień.

Wróbelki

Karnawał w najmłodszej grupie “Wróbelki” odbył się w rytmie skoków i podskoków. Dzieci na zajęciach zapoznały się ze zwyczajami w czasie karnawału, zaprezentowały różnorodne stroje, przeliczały maski, poszukiwały i dopasowywały różne elementy strojów. Nie zabrakło też tańców i baniek. Każdy mały przedszkolak zrobił pyszne owocowe szaszłyki.