DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

Pierwszą w dziejach Drogę Krzyżową przeszedł Jezus Chrystus blisko dwa tysiące lat temu. Napisali o tym wszyscy czterej ewangeliści. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z jej tradycyjnymi czternastoma stacjami narodziło się w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili je w całym Kościele katolickim franciszkanie.

W okresie Wielkiego Postu uczniowie klasy siódmej i  klas ósmych trzykrotnie poprowadzili Drogę Krzyżową podczas czwartkowych mszy św. szkolnych. W jej trakcie młodzież niosła różne znaki (dzbanek z wodą, chustę, rózgi, kamienie, białą albę, gwoździe, włócznię), czytała fragmenty Ewangelii. Natomiast 30 marca, gdy nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Waldemar Ciurej, uczniowie wcielali się w postacie, które Pan Jezus spotykał podczas drogi na Golgotę, a nawet samego Zbawiciela.

Uczniów przygotowała pani katechetka Krystyna Kałuża, która opracowała trzy scenariusze rozważań oraz zadbała o piękne stroje.