DZIEŃ AFRYKAŃSKI ORAZ FESTIWAL KOLORÓW

Dnia 28 czerwca Krasnale i Stokrotki wspólnie bawiły się do afrykańskich rytmów. Bowiem tego dnia w przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na pożegnanie przed wakacjami odbył się w przedszkolu Dzień Afrykański oraz Festiwal Kolorów. Dzieci zostały wprowadzone w afrykański klimat dzięki afrykańskiej muzyce i tańcom oraz afrykańskim dodatkom do ubioru. Tego dnia odbyły się liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu, zwłaszcza taneczne, dodatkowo każdy przedszkolak wykonał własną afrykańską grzechotkę, którą mógł potem zabrać na pamiątkę do domu. Krasnale i Stokrotki poznały także afrykańską kuchnię, bowiem menu tego dnia także nawiązywało do krajów afrykańskich, w którym znalazły się pałki afrykańskie z ryżem oraz banany zapiekane na słodko pod chmurką z bitej śmietany w truskawkowej polewie. To jednak nie był koniec licznych atrakcji. Na zakończenie odbył się Festiwal Kolorów, każdy przedszkolak dostał kolorowy proszek Holi, który został w jednym momencie wypuszczony w powietrze, ubarwiając przedszkolaki. Tego dnia zdecydowanie było widać, że świetnie się bawiliśmy, bowiem brudne dziecko (w naszym przypadku kolorowe) to szczęśliwe dziecko.