DZIEŃ DINOZAURA W GNIEŹDZIE

Jaskółki

Dzień Dinozaura okazał się jednym z ulubionych dni Przedszkolaków z grupy „Jaskółki”. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu nazewnictwa tych wspaniałych gadów. Podczas zadań tego dnia popisały się umiejętnościami posługiwania się precyzyjnymi narzędziami, a także stworzyły własne dinusiowe „skamieliny”!

Kukułki

W Dniu Dinozaura Kukułki poznawały dodatkowe wiadomości dotyczące dinozaurów. Szukały zagubionych jaj, które trzeba było policzyć oraz stworzyły makietę dla przyniesionych dinozaurów z prawdziwymi wybuchającymi wulkanami.

Skowronki 

We wtorek 28 lutego przedszkolaki z grupy „Skowronki” świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji Skowronki poznały rodzaje dinozaurów, ich budowę i charakterystykę. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca paleontologa, a także tego, jakich narzędzi używa w swojej pracy. Co więcej, Skowronki same miały możliwość zamiany w paleontologa podczas jednego z ćwiczeń. Zadaniem dzieci było, pracując w grupach 6-osobowych, odkryć jak najwięcej szkieletów dinozaurów oraz kości ukrytych w ziemi (mące). Przedszkolaki wykorzystały do tego zadania pędzelki, postępując bardzo ostrożnie i delikatnie, aby nie naruszyć ukrytych pod ziemią szkieletów. Skowronki wykonały także tematyczną pracę plastyczną — szkielet dinozaura, wykorzystując do tego zadania makaron. Dinozaury to co prawda temat odległy, lecz wspaniały, o którym dzieci kochają się uczyć. 

Sowy

W poniedziałek 27.02. obchodziliśmy w grupie Dzień Dinozaura – święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Sówki dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury, poznały ich historię oraz to, czym się żywiły i jak wyglądały. Obejrzeliśmy również film edukacyjny, dzięki któremu poznaliśmy gatunki oraz ich cechy. Jak się okazało Sówki nie miały żadnych problemów z nazwaniem dinozaurów, choć niektóre z nich były trudne do wymówienia.

Wróbelki

Dawno, dawno temu żyły zwierzęta, które teraz wspominamy, badamy, wielbimy i marzymy, aby były wśród nas. To Dinozaury sprawiają tyle radości dzieciom. Podczas obchodów Dnia Dinozaura w grupie ‘Wróbelki’ było bardzo zielono jak w Parku Jurajskim. Najmłodsze dzieci oglądały film edukacyjny o dinozaurach, zapoznały się z niektórymi ich nazwami, szukały szczątków zwierząt w skamielinach i piasku kinetycznym, tropiły ich ślady, wykonały odciski śladów w masie solnej, zrobiły pracę plastyczną, słuchały bajki o przygodach dinozaurów, a zabawy ruchowe z naśladowaniem dźwięków wydawanych przez te zwierzęta sprawiły dzieciom dużo radości.

Dzień Dinozaura u Wróbelków