DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

Krasnale i Stokrotki 

27 lutego Krasnale i Stokrotki obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w park jurajski z licznymi przeszkodami m.in. przedszkolaki musiały przejść ostrożnie po kładce z jajem diplodoka, złapać triceratopsa za rogi, przejść po śladach dinozaura, pamiętając, że podłoga to lawa, karmiąc po drodze T-rexa, który czekał na porę karmienia. Dzieci obejrzały także ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Wykonały także prace plastyczne, których bohaterami były dinozaury oraz wykonały eksperyment z wulkanem, który sprawił przedszkolakom wiele radości. Zwieńczeniem dnia były zdjęcia w fotobudce, która zamieniła każdego przedszkolaka w triceratopsa. I tak Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Biedronki

Przedszkolaki z grupy Biedronki obchodziły Dzień Dinozaura, który stworzył świetną okazję do rozmowy na temat tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci zamieniły się w „paleontologów” i wspólnie przeprowadzaliśmy wykopaliska. Obejrzeliśmy też film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki.