DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

Pszczółki 

26 luty to w grupie Pszczółek Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci wykonały prace z dinozaurami.

„Biedronki”

Dzień Dinozaura w grupie Biedronek rozpoczął się od wędrówki do czasów prehistorii. Dzieci oglądały plakaty, atlasy oraz figurki przedstawiające sylwety dinozaurów. Przedszkolaki przygotowały również wspólnie pracę plastyczną przedstawiającą świat dinozaurów. Następnie dzieci wykonywały zadania, dzięki którym poznawały życie dinozaurów.

Krasnale i Stokrotki

26 lutego Krasnale i Stokrotki obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w park jurajski z licznymi przeszkodami m.in przedszkolaki musiały przejść ostrożnie po kładce z jajem diplodoka, złapać triceratopsa za rogi, przejść tunelem, który prowadził do T-rexa czekającego na porę karmienia, a na koniec wrócić po śladach dinozaura, pamiętając, że podłoga to lawa. Dzieci obejrzały także ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Wykonały także prace plastyczną, której bohaterem były dinozaury, przeprowadziły eksperyment z wulkanem oraz każdy miał możliwość zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, zamieniając się w triceratopsa. I tak Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.