DZIEŃ DYNI W GNIEŹDZIE

Jaskółki i Sikorki 

W Dzień Dyni królował kolor pomarańczowy na ubraniach naszych przedszkolaków! Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób rozwija się dynia, co zawiera w środku, a po tym uczestniczyły w dyniowych zabawach. Na koniec praca plastyczna – w dyniowych barwach!

Kukułki

Z okazji Dnia Dyni Kukułki wzięły udział w dyniowych zawodach sportowych. Sprawdzały, co dynia ukrywa w środku i suszyły jej pestki. Nie zabrakło także zdjęć w dyniowej fotobudce. 

Skowronki 

Dzień Dyni Skowronki rozpoczęły od wielozmysłowego poznania dyni – oglądały, dotykały i wąchały, zapoznając się z jej budową. Dzieci poznały także różne rodzaje dyni, te jadalne i ozdobne oraz cykl ich życia, zaczynając od nasionka, a na w pełni ukształtowanym owocu kończąc. Na zakończenie Skowronki wykonały Dynię z rosnącej farby, tworzącą po wyschnięciu efekt 3D. 

Sowy

W piątek 28.10. Sówki obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki, które ubrane były na pomarańczowo, wprowadziły do sali wyjątkowy klimat. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wartościowym warzywem jest dynia oraz jak wiele dań można z niej przygotować. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych chwil oraz wrażeń.

Wróbelki 

Dzień Dyni w maluszkach odbył się w pomarańczowych kolorach. Dzieci z grupy Wróbelki zapoznały się z budową dyni i jej zapachem. Dynie są także częścią naszej jesiennej dekoracji w sali.