DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

14 października zebraliśmy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To święto wszystkich, którzy są związani z oświatą i wychowaniem – nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych, a także uczniów i ich rodziców. Była to okazja do złożenia życzeń i podziękowań za codziennych trud i zaangażowanie. Wśród życzeń pojawiła się między innymi prośba, żeby atmosfera życzliwości okazana w dniu święta edukacji trwała przez cały rok.

W trakcie uroczystości uczniowie z klas 5c oraz 6a zaprezentowali humorystyczny program prezentujący obraz nauczycielskiej codzienności. Poszczególne scenki były przeplatane trafnie dobranymi popularnymi piosenkami śpiewanymi przez szkolny zespół wokalny. Samorząd szkolny zorganizował akcję przekazania pracownikom szkoły miłych słów, a przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia i przekazali bukiety kwiatów na ręce dyrekcji szkoły.

W tym świątecznym dniu odbyła się druga ważna uroczystość – pierwszoklasiści zostali prawdziwymi uczniami, ponieważ odbyło się tradycyjne pasowanie. Najmłodsi uczniowie udowodnili podczas dzisiejszych występów, że w pełni zasługują na miano ucznia. Cieszymy się, że mogliśmy ich przyjąć do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach. Wierzymy, że będą wspaniale reprezentować naszą szkołę i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności przydatne w życiu.