DZIEŃ GRECKI U KRASNALI I STOKROTEK

Krasnale i Stokrotki w tym roku przed wakacjami przeniosły się do pięknej Grecji. Dzieci zostały wprowadzone w grecki klimat dzięki muzyce, tańcom, kuchni greckiej oraz licznymi dekoracjom. Dodatkowo każdy przedszkolak zamienił się w starożytnego Greka, zakładając greckie tuniki. Tego dnia odbyły się liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu, zwłaszcza taneczne, nie zabrakło także zabaw plastycznych oraz wysłuchania mitów greckich. Krasnale i Stokrotki poznały także kuchnię grecką, spróbowały m.in. tradycyjnej zupy z soczewicy zwanej fakes, zapiekanki gyros z makaronem i warzywami oraz pysznego ravani greckiego, czyli ciasta z kaszy manny. Na pamiątkę tego dnia oprócz pięknych wspomnień każdy przedszkolak zabrał ze sobą flagę Grecji. Był to miły dzień, obfitujący w liczne atrakcje.