DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Biedronki i Pszczółki 

Przedszkolaki z grupy Biedronki oraz Pszczółki obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji w naszym przedszkolu słychać było dźwięk sokowirówki. Dzieci z małą pomocą Pań, robiły sok jabłkowy. Na koniec, przedszkolaki mogły napić się soku własnej roboty.  

Krasnale i Stokrotki

Krasnale i Stokrotki 28 września świętowały w przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Tym razem panie połączyły jednak Dzień Jabłka z Dniem Marchewki, ponieważ jest to wyjątkowo smaczny i zdrowy duet, do którego chciały przekonać wszystkie przedszkolaki. Obchody Dnia Jabłka i Dnia Marchewki w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu, kolorów, kształtu, smaku, różnych odmian jabłek oraz dlaczego warto jeść zarówno jabłka jak i marchewki, i pod jaką postacią. Tego dnia wszystkie zabawy dotyczyły oczywiście naszego zdrowego duetu. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze i konkursy. Przedszkolaki miały opaski z czerwonymi jabłkami oraz pomarańczowymi marchewkami. Przedszkolne menu tego dnia obfitowało w jabłka i marchewki. Dzieci mogły zakosztować naszego duetu już podczas śniadania, natomiast na podwieczorek same przygotowywały ciasto jabłkowo – marchewkowe, które potem ze smakiem zjadły. Tego dnia nie zabrakło także prac plastycznych  o jabłkowej tematyce – Krasnale wykonały kolorowe jabłka w słoiczku przy użyciu farb i połówki jabłka, które pełniło funkcję pieczątki, natomiast Stokrotki wykonały piękną jabłonkę z kolorowej wydzieranki i plasteliny. Ten dzień był bardzo wesoły, smaczny i zdrowy.