DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa „Co wnoszę do swojej społeczności?” – jest to hasło tegorocznego Dnia Kolorowej Skarpetki. Obchodzony on jest 21 marca, czyli dwudziestego pierwszego dnia trzeciego miesiąca. Ta data nie jest przypadkowa, a odnosi się do obecności TRZECIEGO chromosomu w DWUDZIESTEJ PIERWSZEJ parze chromosomów, które składają się z łańcuchów DNA. Ten 3 chromosom jest odpowiedzialny za występowanie wady genetycznej, jaką jest Zespół Downa. Akcja kolorowej skarpety ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. Niewiele nas różni od nich – tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, trzecia skarpeta, niebędąca w tym miejscu co trzeba. Dzieci z klas 1 z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami również włączyły się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.