DZIEŃ KREDKI W GNIEŹDZIE

Jaskółki 

Dzień Kredki w grupie „Jaskółki” był dniem kolorów. Podczas filmu edukacyjnego poznaliśmy proces powstawania naszych ulubionych kredek, a później, w grupach, wykonaliśmy gigantyczne kredki w ulubionych kolorach!

Sikorki 

Kredka to atrybut każdego przedszkolaka, to ona pozwala wyrażać dzieciom na kartce papieru pierwsze emocje. Oprócz tego, że maluszki uczą się dobrze trzymać kredkę i odkładać ją na miejsce to, wyszukując potrzebnego koloru, nabywają umiejętność właściwej koordynacji. Z kolei temperując kredkę, trenują małą motorykę. Jak widać kredka jest na tyle ważna, że obchodzi swój specjalny dzień, który przypada na 22 listopada. Sikorki z tej okazji poeksperymentowały z kolorami. Mieszkając je, uzyskiwały nowe barwy. Łączyły również koła z papieru tego samego koloru, utrwalając przy tym pojęcie „para”.  Każde dziecko przyzna, że z kredkami nudy nie ma. 

Skowronki

Twórczość i kolory, czyli Dzień Kredki w Skowronkach. Dzieci podeszły do zadania na najwyższym poziomie. To dzięki nim do Przedszkola zawitały wszystkie kolory tęczy. Na zajęciach Skowronki poznały paletę barw oraz dowiedziały się, jak mieszają się kolory. Głównym tematem dnia była jednak twórczość artystyczna – dzieci wykonały „Kredkę”, czyli pracę plastyczną zdobiącą szkolny korytarz oraz kredkowe nakrycia głowy, które w połączeniu z ich strojem stworzyły przepiękne żywe kredki.