DZIEŃ KUNDELKA U KRASNALI I STOKROTEK

25 października Krasnale i Stokrotki obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Święto powstało, aby podziękować wszystkim pieskom za ich oddanie i wierność oraz zwraca uwagę na tę najliczniejszą grupę psów, które często trafiają do schroniska z powodu obojętności i nieodpowiedzialności człowieka. Z tej okazji przedszkolaki przez cały tydzień zbierały karmę oraz wszelkie produkty i artykuły, które zostały przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Z ogromnym zaangażowaniem do akcji włączyli się rodzice i dzieci, ofiarując bezdomnym zwierzętom różnorodne artykuły. W Dniu Kundelka dzieci wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach oraz żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały bajki edukacyjnej pt. „Smutasek”, która uświadomiła dzieciom, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można porzucić lub oddać do schroniska, gdy się znudzi. W tym dniu nie zabrakło także pracy plastycznej, której bohaterem był oczywiście piesek.  Dzieci dowiedziały się, jak należy opiekować się zwierzęciem i uświadomiły sobie, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość.