DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Krasnale i Stokrotki 

Dnia 25 listopada Krasnale i Stokrotki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od poznania historii pluszowego misia oraz dowiedziały się, że w tym dniu pluszowy miś na swoje urodziny. A jak na urodziny przystoi, nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat”, urodzinowych hitów oraz wspólnego zdjęcia ze swoimi pluszakami. Tego dnia odbyły się także misiowe zabawy oraz konkursy, m.in. karmienie misia włóczkowym makaronem, na końcu którego znajdował się miodek, a wszystko do utworu „Mały Miś jest głodny”, rzucanie woreczkami do pyszczka głodnego misia czy smakowite zawody w zjadaniu miodku. Każdy przedszkolak miał także szansę zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce oraz pokolorować misia na wzór swoich ulubionych pluszowych misiów.

Biedronki 

Przedszkolaki z grupy Biedronki obchodziły jeden z najbardziej lubianych dni nietypowych, a mianowicie Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu nie zabrakło uśmiechu i zabawy w towarzystwie ukochanych pluszaków. 

Pszczółki 

Grupa Pszczółki obchodziła swój pierwszy Dzień Pluszowego Misia. Przez cały dzień w zabawach towarzyszyły nam urocze misie małe i duże, przyniesione z domów. Dzieci rozpoznawały różnice między pluszowymi niedźwiadkami, a tymi prawdziwymi z lasu, gimnastykowały się z Misiem Mieciem oraz na koniec musiały nakarmić samodzielnie trzy bardzo głodne misie, które tylko czekały aż pyszna kaszką, płatki i chrupki trafią do ich brzuszków.