DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI I DZIEŃ RODZINY

Dnia 14 maja Krasnale i Stokrotki świętowały Dzień Polskiej Niezapominajki i Dzień Rodziny. Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał niebieską niezapominajkę na koszulkę, którą mógł potem zabrać do domu. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały dwie piosenki „Niezapominajki to są kwiatki z bajki” oraz „My rodzinę dobrą mamy”, wysłuchały także „Bajki o Niezapominajce”. Obie grupy wykonały łąki, na których królowały polskie niezapominajki. Oba święta rozbudziły w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody oraz do drugiego człowieka. Dzień Niezapominajki umożliwia promowanie walorów przyrodniczych, dodatkowo niesie też przesłanie „nie zapomnij o mnie” – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią.