DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U KRASNALI I STOKROTEK

Krasnale i Stokrotki wzięły udział w bajkowym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w baśniową krainę, w której nie zabrakło pięknych księżniczek, za które przebrały się dziewczynki oraz dzielnych książąt i rycerzy, za których przebrali się chłopcy. W tym dniu przypominaliśmy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzieci poznały legendę animacji – Walta Disney’a i jego twórczość oraz obejrzały starszą wersję Myszki Miki, której Walt Disney był twórcą. Tego dnia nie zabrakło licznych gier i zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po obejrzeniu rekwizytu oraz po przeczytaniu cytatu z książki. Na zakończenie odbył się iście królewski bal, podczas którego dzieci świetnie się bawiły. Ten dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, bowiem wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo.