DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U SKOWRONKÓW I SÓWEK

W piątek 5 listopada 2021 r. Skowronki przeniosły się do magicznego świata baśni, świętując Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu odbywały się gry, zabawy, zawody zespołowe i tańce w tematyce bajek – zgadywanie tytułów bajek i postaci na podstawie rekwizytów, „Zatrute jabłko”, czyli zabawa kształtująca refleks i szybkość, czy „Pomoc Kopciuszkowi” polegająca na jak najszybszym oddzielaniu fasoli do grochu. Dzieci poznały treści wybranych baśni oraz miały okazję opowiedzieć grupie o swoich ulubionych.
W Sówkach również panowała atmosfera radości i uśmiechu.  W tym dniu każde  dziecko wykonało strój superbohatera, który był niepowtarzalny i wyjątkowy. Głównym celem zajęć było rozwijanie twórczej aktywności dziecka poprzez samodzielne wykonanie bajkowych opasek na głowę oraz strojów superbohaterów.