DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GNIEŹDZIE

Jaskółki i Sikorki

Podczas Dnia Postaci z Bajek w Przedszkolu zagościł Czerwony Kapturek, Potwór ze Spółki, Spidermany, Elsy, Policjanci i inni bohaterowie filmów i kreskówek znanych dzieciom. Podczas zabaw dzieci przypominały sobie znanych już bohaterów i aktywnie uczestniczyły w zabawach. Niespodzianką dla dzieci był zorganizowany przez Nauczycieli teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z chęcią oglądały spektakl i podziękowały ogromnymi brawami!

Sowy 

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat – rozweselają nas, wzruszają oraz uczą. Dlatego w tym wyjątkowym dniu przedszkolaki z grupy Sowy postanowiły wcielić się w swoje ulubione postaci i je zaprezentować. Nasza sala zamieniał się w bajkową krainę, a dzień ten zostanie na długo w naszej pamięci.

Skowronki 

Dzień Postaci z Bajek obchodzony był w Skowronach bajecznie. Nie zabrakło pięknych księżniczek, wróżek, kotków, ani nawet wysportowanych superbohaterów. Dzieci zagrały w grę „Zgadnij kto to” z bajecznymi rekwizytami, a także wcieliły się w samego Kopciuszka, gdzie ich zadaniem było jak najszybsze oddzielenie fasoli od grochu. Skowronki przeczytały bajkę „Królewna Śnieżka” oraz wykonały samodzielnie tematyczne medale. Na zakończenie cudownego dnia odbyła się wyczekiwana przez dzieci dyskoteka do najpopularniejszych hitów, takich jak „Tańcz i stop”, „A ram sam sam” czy „Chocolate”. 

Wróbelki

Za górami za lasami jest przedszkole kolorowe

Zwą to miejsce Gniazdem, bo jest wyjątkowe.

Są tu ptaszki bardzo grzeczne i nietypowe

Lubią bawić się i uczyć nawet gdy są zmęczone.

Dnia pewnego w listopadzie świętowały bajkowo

I na Dzień Postaci z Bajek ubrały się zjawiskowo.

W grupie najmłodszej, gdzie są Wróbelki

Były różne postacie z bajek i robiły figielki.

Przebrane maluszki tańczyły wesoło

I świętowały ten Dzień nietypowo.

                              (wych. Olga Nawara)