DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Krasnale i Stokrotki 

Krasnale i Stokrotki wzięły udział w bajkowym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w baśniową krainę, w której nie zabrakło bajkowych postaci, za które przebrały się dzieci. W tym dniu przypominaliśmy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzieci poznały legendę animacji – Walta Disney’a i jego twórczość oraz obejrzały starszą wersję Myszki Miki, której Walt Disney był twórcą. Tego dnia nie zabrakło licznych gier i zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych bardziej i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu cytatu z książki. Na zakończenie odbył się iście królewski bal, podczas którego dzieci świetnie się bawiły. Ten dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, bowiem wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo.

Pszczółki i Biedronki 

W grupie Biedronek i Pszczółek odbył się wyjątkowy dzień – Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci zamieniły się w swoje ulubione postacie z bajek. Na dzieci czekały również ciekawe zabawy i zadania związane z tematem bajek. Na koniec odbył się bal, na który wszyscy czekali.