DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GNIEŹDZIE

Jaskółki 

Dzień Przedszkolaka Jaskółki spędziły w kolorowych barwach. Od rana zabawa trwała w najlepsze – chusta, krążki, tunele, balony, tory przeszkód! Pracą plastyczną było samodzielne wykonanie medalu, a chwilą zachwytu było obserwowanie tęczy z popularnych cukierków – prostego eksperymentu.

Kukułki 

20 września grupa Kukułek świętowała Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki miały w tym dniu do pokonania tor przeszkód, nie zabrakło zabaw z balonami i chustą animacyjną.

Sikorki

Dzień Przedszkolaka u Sikorek – ten piękny i wyjątkowy dzień spędziliśmy na ozdabianiu specjalnych opasek z odznaką super przedszkolaka oraz sylwet dzieci. Dzieci dorysowywały oczy, nos i uśmiech, a także ubranko według własnego pomysłu. 

W tym dniu nie zabrakło również zabawy przy muzyce i słodkiej niespodzianki, ale żeby ją dostać, przedszkolaki musiały odpowiedzieć na kilka trudnych pytań i poleceń, takich jak: Jak nazywa się obecna pora roku? Wymieńcie nazwy zwierząt zapadających w sen zimowy itd.

Sikorki rewelacyjnie poradziły sobie z tym zadaniem, a słodka niespodzianka wywołała uśmiechy na twarzach dzieci.

Skowronki

20 września był dla Skowronków dniem pełnym atrakcji. Z okazji „Dnia Przedszkolaka” dzieci wzięły udział w dyskotece, w której trakcie rozbrzmiewały największe dziecięce hity muzyczne. Następnie Skowronki spróbowały swoich sił w zawodach sportowych na salce gimnastycznej, ćwicząc równowagę, pracę w grupie i refleks. Po powrocie do sali przedszkolnej dzieci rozwijały kreatywność w trakcie zajęć konstrukcyjnych z klockami. Na zakończenie tego wspaniałego dnia Skowronki wykonały karty pracy, mając między innymi możliwość wskazania swojej ulubionej przedszkolnej zabawki i wyrażenia swoich uczuć

Sowy

Dnia 20.09.22r. w grupie Sowy odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzień ten był przepełniony zabawą, grami i uśmiechem. Dzieci z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich aktywnościach. Pełne wrażeń Sówki z dyplomami oraz medalami na szyi wróciły do domu.

 

Wróbelki 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynienie się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dzieci z grupy Wróbelki już po śniadaniu wykonały girlandę z serduszkami, która zdobi salę; zrobiły z plasteliny kolorowe robaczki; brały udział w zabawach tanecznych i otrzymały dyplomy Super przedszkolaka.