DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi uczniowie tuż przed przerwą świąteczną także zaangażowali się w ten wyjątkowy dzień, którego głównym pr żezesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na problemy osób zmagających się z tym zaburzeniem. W ramach tego dnia wysłuchaliśmy bajki pt. „Jaś i niebieskie motyle”, obejrzeliśmy krótką animację, która w ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób wyjaśniała czym jest autyzm. Wspólnie z paniami solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu zaświeciliśmy dla nich na niebiesko, ubierając się w tych barwach, okazując tym samym swoją akceptację i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób, które inaczej rozwijają się i postrzegają świat.

