EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września 2022 w ZSP 13 w Gliwicach obchodziliśmy dzień, którego celem jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej krajów europejskich.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali plakat z flagami państw europejskich, promując naukę języków obcych. Przedszkolaki z grupy Wróbelki witały się w różnych językach europejskich, tańczyły do obcojęzycznych piosenek i słuchały wierszy w języku ukraińskim z pokazywaniem ilustracji. A dzieci z grupy świetlicowej wykonały plakat z pozdrowieniami w różnych językach.

Uczniowie klas 4-8 opracowali plakaty – „10 ciekawostek z wybranego kraju europejskiego” i miniatury zabytków z dowolnego kraju europejskiego wraz z opisem w języku angielskim lub niemieckim.

Podczas przerw mieliśmy okazję posłuchać muzyki w różnych językach.

Niektórzy uczniowie klasy 6b założyli w tym dniu specjalne ubrania z charakterystycznymi symbolami europejskimi.

Podczas lekcji uczniowie klas 4-8 brali udział w interaktywnym quizie Kahoot! „European Countries”, co również cieszyło się ogromną popularnością.

nauczyciele języków obcych:

Aleksandra Koźlicka