III MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKO-LITERACKIM

Cieszymy się bardzo z sukcesu, jaki osiągnęła Matylda Maziarz z klasy 6c, zajmując III miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorsko-literackim w języku angielskim pt. „A Bear Called Paddington”. Konkurs odbył się w formie zdalnej 30.04.2021.

Uczestnicy nagrywali plik głosowy z wybranym fragmentem prozy z lektury „A Bear Called Paddington” – min. 40. wersów. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o podkład muzyczny.

Jury oceniało:

* płynność i opanowanie tekstu,
* interpretację utworu,
* prawidłową wymowę angielską, akcent wyrazowy i intonację.

Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji i jakże trudnych wyborach, bo wielu uczniów klas 6 bardzo dobrze do konkursu się przygotowało, mogliśmy wybrać tylko 2 uczniów i naszymi reprezentantkami w konkursie były uczennice z kl. 6c Matylda Maziarz i Weronika Renkiel.

Gratulujemy laureatce konkursu, a wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za zaangażowanie!