INTENSYWNE DNI W KLASIE 4B

Uczniowie klasy 4b w ostatnim czasie spędzili dwa intensywne dni na wspólnej integracji, zabawie oraz nauce.
10 marca wybrali się do Centrum Kultury „Zamek Toszek”. Pogoda im dopisała, dzięki czemu oprócz zwiedzania zamkowej wieży oraz escape roomu, zagrały w podchody w poszukiwaniu Złotej Kaczki. Ich dzień był wypełniony zagadkami oraz zadaniami, które musieli rozwiązać, aby znaleźć kody do otwarcia skarbów.
15 marca wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Fabrykę Naukowców. Uczniowie rozwijali swoją pasję do nauk ścisłych. Na warsztatach dzieci poznały wiele interesujących zagadnień z zakresu chemii, a wiedzę tę wykorzystały w praktyce, wykonując ciekawe doświadczenia. Każde dziecko  miało okazję poczuć się jak chemik, pracując przy samodzielnym stanowisku, mając do dyspozycji wszystkie potrzebne odczynniki, odpowiednie naczynia i akcesoria. W trakcie warsztatu każde dziecko samodzielnie wykonało z polimerów tęczę w kubeczku.