JAK KRASNALE I STOKROTKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ MARCHEWKI?

Krasnale i Stokrotki wspólnie z paniami świętowały „Dzień Marchewki”. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Tego dnia sala przedszkolna oraz stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy, a maluchy na głowach miały opaski z marchewką. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki przemieniły się w małych kucharzy i wspólnie robiliśmy ciasto marchewkowe. W tym dniu od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw. Wszystkie przedszkolaki wykonały piękne marchewki, które zostały powieszone w szatni, aby była równie marchewkowa. Każdy przedszkolak miał także szansę zrobić sobie zdjęcie w marchewkowej fotobudce. Dzieci były zachwycone obchodami i wspólnie w świetnych nastrojach doczekaliśmy przepysznego akcentu końcowego, czyli naszego ciasta marchewkowego.