JAK OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK?

Biedronki 

18.10.22 przedszkolaki z grupy Biedronek obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Podczas zajęć dzieci przypomniały zasady dokładnego mycia rąk oraz dowiedziały się, dlaczego i po jakich czynnościach konieczne jest mycie rąk. Następnie dzięki przygotowanym eksperymentom dzieci zobaczyły, jak łatwo przenosimy wirusy i bakterie za pomocą dłoni oraz jak ważne w walce z bakteriami jest mydło. 

Krasnale i Stokrotki 

W październiku Krasnale i Stokrotki obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Tego dnia zrealizowałyśmy z przedszkolakami szereg działań promujących zachowania prozdrowotne, przede wszystkim kształtowałyśmy podstawowe zasady higieny osobistej oraz zwróciłyśmy uwagę na rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy postępować w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne, wyjaśnione im zostało pojęcie „higieny”, poznały zasady prawidłowej higieny rąk. Przedszkolaki wykonywały plakat promujący mycie rąk oraz bawiły się do znanych im piosenek zachęcających do przestrzegania zasad higieny.