JAK SIKORKI I KUKUŁKI OBCHODZIŁY ANDRZEJKI?

 „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” i „Noc Andrzeja świętego przyniesie narzeczonego” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O stałej popularności andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy się w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość i również w naszym przedszkolu nie zabrakło zabaw związanych z tym zwyczajem. 

Dzieci z grupy Sikorek i Kukułek w ramach andrzejek poznały i bawiły się w takie  wróżby jak: 

    • Układanie butów. Osoby biorące udział w tej zabawie zdejmują po jednym bucie i ustawiają je w kącie pokoju naprzeciw drzwi. Potem przestawia się buty jeden po drugim. Osoba, której but wyjdzie pierwszy za próg pokoju, pierwsza zmieni stan cywilny.
    • Rzucały kostką, na której widniały ilustracje przedstawiające różne zawody.
    • W ramach zajęć usprawniających motorykę małą układały z części klucz (dzieci 3-letnie) oraz wycinały i układały od największej do najmniejszej miotełki (dzieci 4-letnie).

Wszystkie wróżby potraktowaliśmy jako fajną i ciekawą rozrywkę, nie zapomnieliśmy również złożyć naszemu przedszkolnemu solenizantowi z okazji jego imienin serdecznych życzeń.