JAK ŚWIĘTOWANO DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GNIEŹDZIE?

Jaskółki 

„… on przyjacielem dzieci jest!” – inaczej być nie może! Dzieci z grupy „Jaskółki” stwierdziły, że pluszowe misie, to najlepszy „wynalazek” na świecie. Znosi wszystko – nasze smutki, przeżywa z nami radosne chwile, jest przy nas w gorszych momentach i wcale nie zamierza nas opuszczać. Na zajęciach przedszkolaki poznały też historię pluszowego misia wyświetloną w kameralnym gronie oraz stworzyły swoje misie na gipsowych formach. 

Kukułki 

W Dniu Misia Kukułki szukały śladów i zadań pozostawionych przez tajemniczego misia, który skrył się w szkolnej świetlicy. Na koniec został wspólnie pomalowany i zamieszkał w naszej sali. 

Sikorki 

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną. Nasze przedszkolaki również zaprosiły do wspólnej zabawy swoich pluszowych przyjaciół. Dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia swoich maskotek oraz ślubowaniu im przyjaźni, miłości. 

Tego dnia każdy przedszkolak mógł również sprawdzić się w zabawie zręcznościowej „Karmienie misia”. Były też wspólne tańce oraz kino, a w programie film „Historia Pluszowego Misia”…i już nie możemy się doczekać kolejnego świętowania. 

Skowronki 

Dzień Pluszowego Misia w Skowronkach był mięciutki i pełen miłości, czyli dokładnie taki, jak ukochane pluszaki przedszkolaków. Dzieci przeprowadziły ze sobą do Przedszkola swoich najlepszych przyjaciół – pluszowe maskotki, które następnie mogły zaprezentować i przedstawić grupie. Był to dzień pełen radości, szczęścia i wspaniałych humorów. Skowronki poznały sławne misie z bajek, filmów i książek, a także prawdziwych przedstawicieli gatunku, takich jak niedźwiedź brunatny, polarny czy miś panda. Dzieci wykonały również misiowe opaski na głowę, malowały farbami gipsowe misiaczki, a także zaprojektowały wymarzone pluszaki, które ozdobiły naszą gazetkę.

Sowy

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, dlatego w piątek 25 listopada Sówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka do przedszkola, aby przedstawić go swoim kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie pozostanie na długo w pamięci każdego Przedszkolaka.

Wróbelki

Psotny Miś zawitał do grupy ‘Wróbelki’. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia dzieci zapoznały się z bajkowymi postaciami niedźwiadkami, śpiewały piosenki o misiach, brały udział w słodkich miodowych zawodach, wykonały pracę plastyczną “Miś”, tańczyły…, a podczas leżakowania przytulały swoje misiowe maskotki.