JAK W GNIEŹDZIE ŚWIĘTOWANO WALENTYNKI?

Jaskółki” 

W walentynki grupa „Jaskółek” przeprowadziła poważną rozmowę o… miłości. Dzieci stwierdziły, że miłość jest wszędzie i potrzebna jest każdemu, a można ją okazywać uśmiechem, przytulaniem i bliskością. Podczas zabaw w rytm utworu „Serduszko puka w rytmie cza-cza” szukaliśmy „drugiej połówki” serca, a praca plastyczna z masy solnej stała się walentynką, którą dzieci podarowały bliskiej osobie. 

Sikorki” 

Walentynki, walentynki dla chłopaka i dziewczynki. Sikorki z okazji Dnia Zakochanych wysłuchały pięknej książki ks. Jana Twardowskiego „Serce za serce, czyli co to znaczy kochać”, poskładały złamane serca w całość oraz wykonały piękne prace dla swoich walentynek.

Skowronki

Jak każdy duży i mały wie, 14 lutego świętujemy walentynki, czy też Dzień Miłości. Skowronki dowiedziały się jednak, że miłość czy sympatię można okazać każdemu i to w przeróżny sposób – za pomocą prezentu, kwiatów, czekoladek, miłego słowa czy laurki. Skowronki poznały historię Świętego Walentego oraz samodzielnie wykonały walentynkę na patyku dla najbliższych.

Wróbelki” i “Kukułki” 

Dnia 14 lutego w zerówce obchodziliśmy walentynki. Dzieci stworzyły laurki dla swoich przyjaciół, a także poznały historię tego święta. 

Sowy