KLASA 7B NA WARSZTATACH W TEATRZE MIEJSKIM

23 listopada 2021 r. uczniowie z klasy 7b uczestniczyli w warsztatach pt. „Podstawowe zadania aktorskie” w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Młodzież dowiedziała się, jakimi umiejętnościami musi wykazać się aktor. Miała okazję wykonać podstawowe ćwiczenia artykulacyjne związane z poprawną emisją głosu. Uczniowie mieli szansę odkryć, jak plastyczne może nasze ciało. Wiele zadań wymagało pracy zespołowej i było nie tylko kolejną okazją do zintegrowania się w klasowym gronie, ale też do doskonałej zabawy.

Po zajęciach odbyliśmy spacer po naszym mieście, zatrzymując się przy ważnych i turystycznie atrakcyjnych punktach Gliwic. Nasza trasa obejmowała następujące punkty: Kamienicę, w której mieszkał Tadeusz Różewicz  – Starostwo Powiatowe – Katedrę pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Zamek Piastowski – Rynek (ratusz, fontannę z Neptunem, „Gliwiczankę”) – Kościół pw. Wszystkich Świętych – Średniowieczne mury obronne z Bramą Czarną (Raciborską) – Park Adama Mickiewicza.