KLASA 7B ODWIEDZIŁA GLIWICKIE BIBLIOFORUM

11 maja 2022 r. w Tygodniu Bibliotek klasa 7b odwiedziła nietypową bibliotekę znajdującą się w Gliwicach – BIBLIOFORUM funkcjonujące z powodzeniem w centrum handlowym przy ul. Lipowej. Młodzież poznała bibliotekę i jej ofertę, na którą składa się nie tylko wypożyczanie książek. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oferuje czytelnikom, oprócz tradycyjnych zbiorów, wypożyczanie  czasopism, audiobooków, filmów, gier planszowych czy czytników e-booków. Uczniowie klasy siódmej brali udział w warsztatach „Skuteczne wyszukiwanie informacji” – w ramach pracy grupowej (miniredakcji) przygotować foldery reklamowe – jedna z grup przygotowała folder poświęcony bibliotece, druga – zaprezentowała w formie ulotki najważniejsze atrakcje naszego miasta. Całe spotkanie upłynęło w miłej i twórczej atmosferze.