KLASY 1A i 1B WZIĘŁY UDZIAŁ W „BEZPIECZNYCH WAKACJACH MŁODYCH GLIWICZAN”

Klasy 1a i 1b aktywnie brały udział w wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan” organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach. Akcja miała na celu poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa publicznego, jak również bezpieczeństwa drogowego. Stanowiska Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, WOPR – u, Ratowników Medycznych, pokazy sprzętu, zasady udzielania pierwszej pomocy to atrakcje, które czekały na uczniów. Dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, radiowozu, atrybuty ratownika wodnego, udzielały pierwszej pomocy, ćwicząc na fantomach. Uczestniczyły również w zajęciach judo oraz odwiedziły miniplanetarium. Na terenie miasteczka ruchu drogowego utrwaliły elementarne zasady poruszania się po ulicach. Za udział w imprezie uczniowie otrzymali piłki.