KLASY 2C i 2D ODWIEDZIŁY FABRYKĘ BOMBEK W MIECHOWIE

29 listopada 2021 uczniowie klasy 2c i 2d wzięli udział w wycieczce autokarowej do fabryki bombek w Miechowie. Dzieci miały okazję obejrzeć cały proces produkcji ozdób choinkowych. Odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownik ze szklanej miski, podgrzewanej palnikiem gazowym, wydmuchiwał przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie poddaje się bombki procesowi srebrzenia, następnie DEKORATORNIA, w której dekoratorka ręcznie nanosiła na bombki piękne wzory. Obserwując kolejne etapy wyrobu ozdób choinkowych, wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca przy ozdobach świątecznych wymaga talentu, niezwykłej precyzji i cierpliwości. Kolejnym etapem naszej wycieczki było samodzielne wykonanie bombek według własnego pomysłu. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do malowania, a każdy uczeń wykazał się kreatywnością.