KLASY 6A I 6B WYBRAŁY SIĘ DO ZABRZAŃSKIEGO TEATRU

15 marca 2023 r. klasy 6a oraz 6b wybrały się do Teatru Nowego w Zabrzu. Celem wyjazdu było obejrzenie adaptacji teatralnej książki Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i pani Róża” omawianej na lekcjach języka polskiego. Smutna historia tytułowego bohatera została zaprezentowana w oszczędnej scenografii, jednak odbiór sztuki był wyjątkowy, gdyż widownia była rozmieszczona na samej scenie – bardzo blisko aktorów wcielających się w odgrywane role.

Po zakończonym spektaklu mieliśmy okazję wziąć udział w lekcji teatralnej, podczas której wzbogaciliśmy nasza wiedzę o przestrzeniach teatru i funkcjach osób w nim pracujących. Przeszliśmy przez kulisy, zajrzeliśmy do garderoby aktorów, a następnie udaliśmy się na teatralny balkon, z którego mogliśmy podziwiać zabrzańską świątynię sztuki w całej jej okazałości.