KLASY DRUGIE ODWIEDZIŁY „BAJKĘ PANA KLEKSA”

28 października klasy drugie odwiedziły Centrum Zabawy i Nauki „BAJKA PANA KLEKSA”. Miejsce to powstało na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach. Kompleks jest podzielony na kilka różnych stref i podstref tematycznych, które pozwoliły nam na zróżnicowaną zabawę.

REZERWAT PRZYRODY pozwolił nam na poznanie niezwykłego świata zwierząt i roślin. Poczuliśmy się bardziej świadomymi mieszkańcami naszej planety. KRAINA SZPAKA MATEUSZA podzielona jest na dwie niezwykłe strefy, w których mieliśmy okazję naprawiać zepsute przedmioty oraz przedstawić w formie plastycznej nasze marzenie. W PSIM RAJU nie tylko poznaliśmy wiele ciekawostek i historii na temat naszych poczciwych czworonogów, ale też swobodnie mogliśmy poszaleć! KRÓLESTWO BAJDOCJI to miejsce dedykowane filmowi „Podróże Pana Kleksa”. Podzielone jest na mniejsze przestrzenie: BAJDOCJA, APOLINARY BAJ statek Ambrożego Kleksa, ABECJA. To idealne miejsce, w którym mogliśmy poznać pojęcia związane z geografią, ćwiczyliśmy wiązanie węzłów marynarskich, odczytywanie informacji z map. PLANETA FANTAZJA dała nam możliwość na zapoznanie się z przestrzenią kosmiczną. Sprawdzaliśmy swoją wiedzę z zakresu Układu Słonecznego, ćwiczyliśmy refleks i zwinność. Podczas tak intensywnej podróży zgłodnieliśmy i zrobiliśmy sobie małą przerwę na pałaszowanie. W KAWIARNI MELUZYNA mieliśmy możliwość skosztowania pysznych i zdrowych, bo wykonanych z naturalnych składników, słodkości. Posileni wyruszyliśmy na kolejne spotkanie. Tym razem WIELKI ELEKTRONIK zaprosił nas na warsztaty. Poznaliśmy niesamowite właściwości niektórych substancji, a także światła. Mieliśmy też okazję do przeprowadzenia samodzielnych doświadczeń.

Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń, wiedzy, niezwykłych emocji i pamiątek , które tematycznie związane były z miejscem , w którym byliśmy. BYŁO WSPANIALE!