KRASNALE I STOKROTKI – MALI PIEKARZE, CZYLI JAK OBCHODZONO ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

Z okazji Światowego Dnia Chleba Krasnale i Stokrotki dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb, słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki tego dnia zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu bułeczek. Poznały składniki potrzebne do przygotowania bułek oraz wyrabiały i formowały własne bułeczki. W przedszkolu cały dzień unosił się zapach wypieków jak w piekarni, a swoje bułeczki dzieci mogły zabrać do domu, aby wspólnie z bliskimi skosztować świeżych wypieków własnej roboty. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.