KRASNALE I STOKROTKI OBCHODZIŁY ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze przedszkolaki także zaangażowały się w ten wyjątkowy dzień, którego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na problemy osób zmagających się z tym zaburzeniem. W ramach tego dnia wysłuchaliśmy bajki pt. „Jaś i niebieskie motyle”, obejrzeliśmy krótką animację, która w ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób wyjaśniała, czym jest autyzm. Krasnale i Stokrotki wspólnie z paniami, solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu, zaświeciły dla nich na niebiesko poprzez ubiór i wykonanie plakatu, okazując swoją akceptację i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób, które inaczej rozwijają się i postrzegają świat.