KRASNALE I STOKROTKI ŚWIĘTOWAŁY W PRZEDSZKOLU ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Dzieci wysłuchały wierszyka „Entliczek-Pentliczek”. Tego dnia wszystkie zabawy dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze i konkursy. Przedszkolaki miały opaski z czerwonymi jabłkami i wspólnie zatańczyły do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”. Przedszkolne menu tego dnia obfitowało w jabłka, dzieci mogły zakosztować ryżu z musem jabłkowym oraz pysznego ciasta z jabłkami. Tego dnia nie zabrakło także prac plastycznych o jabłkowej tematyce – Krasnale wykonały kolorowe jabłka przy użyciu farb i papierowych talerzy, a Stokrotki wykonały piękne jabłka z kolorowej wydzieranki. Ten dzień był bardzo wesoły, smaczny i zdrowy.