KRASNALE I STOKROTKI UCZESTNICZYŁY W WARSZTATACH PRZYRODNICZYCH „WALABIA – ŻYWA EDUKACJA”

12 maja 2025 r. Krasnale i Stokrotki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych „Walabia – żywa edukacja”. Zajęcia warsztatowe dotyczyły ssaków. Dzieci chętnie wysłuchały pogadanki o zachowaniach zwierząt i ich potrzebach środowiskowych. Dowiedziały się m.in. ciekawostek: Dlaczego królik ma duże uszy? Czy jeż nosi jabłka na kolcach? Czy świnki morskie potrzebują przyjaciela? Razem z gośćmi do szkoły przyjechały zwierzęta: jeż pigmejski, świnka morska, królik, koszatniczka oraz kangur walabia o imieniu Waluś. Dzięki temu spotkanie nie było zwyczajnym wykładem, dzieci mogły obcować z ssakami, mając możliwość przyjrzenia się im z bliska i pogłaskania.

Bez wątpienia spotkanie ze zwierzątkami było wyjątkowym czasem dla naszych przedszkolaków.