KRASNALE I STOKROTKI WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO LASU W KOZŁOWIE

27 września Krasnale i Stokrotki  wybrały się na jesienną wycieczkę do lasu w Kozłowie. Dzieci poznawały roślinność i jej piękne kolory, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Dowiedziały się, jak zbudowany jest las i jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Przedszkolaki miały także możliwość obserwacji z bliska jelonka Rudzika mieszkającego na terenie leśniczówki. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Spacer po lesie dał nam także możliwość zebrania darów jesieni, które świetnie nadały się do kącika przyrodniczego. Podczas wycieczki w lesie dzieci poznały także zabawę w podchody, która dostarczyła im wiele radości. Możliwość podążania za strzałkami i wykonywania kolejnych zadań znalezionych w kopertach były dla dzieci świetną rozrywką. Po wizycie w lesie udaliśmy się na boisko Ruch Kozłów, gdzie dzieci mogły spędzić aktywnie i miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody.  Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych, żałujemy, że tak szybko minęła.