KRASNALE I STOKROTKI WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO LASU

Dnia 28.09.2021 Krasnale i Stokrotki wybrały się z Paniami na jesienną wycieczkę do lasu w Kozłowie. Dzieci poznawały roślinność i jej piękne kolory, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Dowiedziały się od Pana Leśniczego, jak zbudowany jest las i jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Dzieci miały także możliwość obserwacji z bliska 25-letniego jelenia Bambiego oraz innych zwierzątek mieszkających w leśniczówce. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Spacer po lesie dał nam także możliwość zebrania darów jesieni, które świetnie nadały się do kącika przyrodniczego naszego Krasnala Hałabały. Po wizycie w lesie udaliśmy się na boisko Ruch Kozłów, gdzie ugościła nas Sołtys Kozłowa, babcia naszej Natalki i jej mama, za co bardzo dziękujemy. Dzieci mogły spędzić aktywnie i miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.