LEKCJA ASTRONOMII W MOBILNYM PLANETARIUM DLA DZIECI Z GNIAZDA

Gniazdo 

28 lutego i 1 marca Jaskółki, Kukułki, Sikorki, Skowronki i Sowy odbyły niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Wszystko za sprawą Mobilnego Planetarium Orbitek, które odwiedziło naszą placówkę dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców. We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu, odbył się seans edukacyjny, który przybliżył przedszkolakom wszechświat. Dzieci pogłębiły wiadomości na temat Układu Słonecznego i przestrzeni kosmicznej oraz utrwaliły nazwy planet Układu Słonecznego. Była to fascynująca podróż, która pozwoliła nam odkrywać bezkresne przestworza kosmosu. 

‘Wróbelki’

Dzieci z grupy ‘Wróbelki’ zobaczyły fragment naszego Układu Słonecznego. Mobilne Planetarium zorganizowane przez Radę Rodziców cieszyło się zainteresowaniem wśród naszych dzieci. Słońce, planety, układy gwiazd… to wszystko było nowością dla najmłodszych pociech. Edukacja astronomiczna ciągle przed nami. Może właśnie dzieci z grupy ‘Wróbelki’ w przyszłości będą miały możliwość podziwiać kosmos każdego dnia.