NASI ÓSMOKLASIŚCI WRÓCILI Z OBOZU EUROWEEK

W dniach 25 – 29 października 2022 r. pięćdziesięcioro uczniów z klas ósmych uczestniczyło w obozie szkoleniowym EuroWeek w malowniczej miejscowości Kotliny Kłodzkiej – w Międzygórzu.

W pierwszym dniu wyjazdu, po drodze do miejscowości docelowej, uczestnicy wyjazdu zwiedzili fort obronny w Srebrnej Górze. Tam uczestniczyli w grze terenowej polegającej na rywalizacji dwóch drużyn – armii pruskiej oraz armii francuskiej. Młodzież musiała zaliczyć różne konkurencje sprawnościowe i te oparte na wiedzy i umiejętnościach logicznego myślenia. Wśród konkurencji znalazły się m.in.: pokaz musztry, synchroniczne maszerowanie, rzut do celu, wyścig gońców.

Na miejscu, w Międzygórzu, młodzież uczestniczyła w różnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów (m.in. z Indonezji, Filipin, Grecji, Włoch, Pakistanu, Meksyku). Doskonaliła umiejętność pracy zespołowej oraz przywództwa. Poznawała kulturę, zwyczaje, tradycje, kuchnię innych narodów, a także miała okazję nawiązać nowe znajomości z uczniami z innych szkół uczestniczących w obozie – ze szkoły w Bydgoszczy oraz Konstantynowa Łódzkiego.

Codziennie odbywały się również krótkie wycieczki po urokliwej miejscowości, w której zakwaterowani byli uczestnicy obozu. Ósmoklasiści zwiedzili Rezerwat Przyrody Wilczki z drugim co do wielkości wodospadem w Sudetach, a także zaporę przeciwpowodziową na rzece Wilczki. Odbywały się spacery przy pięknej pogodzie, podczas których nasi uczniowie mogli podziwiać złotą polską jesień w górach.

 

W podziękowaniu za zaangażowanie i poprowadzenie bardzo ciekawych zajęć przedstawiciele uczestników obozu wręczyli wolontariuszom pamiątkowe zawieszki wykonane przez naszych uczniów w szkolnej pracowni ceramicznej.