NASZA SZKOŁA PAMIĘTA O LOKALNEJ BOHATERCE – JADWIDZE MARKOWEJ

#Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której  nasza szkoła bierze udział.

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W tym roku uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, przygotowali informacje dotyczące lokalnej patriotki, pani Jadwigi Markowej, przygotowali w formie prezentacji mapy miejsc pamięci z najbliższej okolicy.

W ramach tej inicjatywy zadbaliśmy o tablicę upamiętniającą lokalną patriotkę Jadwigę Markowa.  Ten symbol pamięci znajduje się na terenie naszej  szkoły. Przygotowaliśmy też gazetkę ścienną poświęconą bohaterce. Zapaliliśmy symboliczny znicz.